Obično kada upitate dete čime želi da se bavi, jedan od odgovora će biti i da želi da postane tajni agent. Nije poznat tačan razlog zbog koga se deci toliko dopada svet tajni, ali pretpostavljamo da je to zbog mnogih crtanih i igranih filmova u kojima je upravo to tema i u kojima glavni junaci žive životom koji deluje zanimljivo i moćno.
Naravno da u većini slučajeva sve to ostane samo dečija neostvarena želja… Ipak, ima i one dece, koja na svoje želje iz detinjstva ne zaborave, pa čak i ako zaista ne postanu tajni agenti, špijunska oprema zaokuplja njihovu pažnju čitavog života.
Na svu sreću, danas imamo internet, pa samim tim imamo mogućnost i da dopremo do mnogo veće količine informacija nego ranije. Osim što imamo mogućnost da se na taj način upoznamo sa istorijom špijunaže i tajnih agenata, da pogledamo sve filmove sa tom tematikom, imamo priliku i da posećujemo sajtove brojnih kompanija, koja se primarno bave prodajom različite opreme, namenjene špijuniranju.
A kako je tehnika u svakom segmentu u velikoj meri uznapredovala, više uopšte nije čudno što možemo čuti da se, gotovo na bilo kom mestu, može ugraditi i koristiti specijalna špijunska oprema. Međutim, ipak sa time treba biti obazriv, te takvu opremu koristiti isključivo na dozvoljeni način.
Ostvarite svoj san iz detinjstva makar na jedan dan – posetite neki od muzeja špijunaže
U slučaju da ste se prepoznali i da ste od onih koji su želeli da postanu tajni agenti kada su bili mali i da svet mistike i dan danas zaokuplja vašu pažnju, onda ste definitivno osoba koja će biti oduševljena informacijom da postoji svojevrstan muzej, koji je posvećen upravo špijunaži.
Ne tako davne, 2002. godine je u Vašingtonu, u Sjedinjenim Američkim Državama otvoren jedan takav muzej.
Akcenat muzejske postavke je, sasvim logično, stavljen upravo na špijunažu i opremu, koja se tom prilikom koristi, a zaposleni u muzeju se trude neprekidno da nude različite nove koncepte. Zato i organizuju brojne događaje, u okviru kojih nastoje da predstave različite tehnike špijunaže, koje su korišćene, te da prikažu i neke, ljudima mahom poznate istorijske događaje povezane sa ovim aktivnostima.
Naravno da muzejsku postavku čini i špijunska oprema, tako da posetioci mogu videti na koji način se ona menjala i razvijala kroz istoriju, od prvih, prilično primitivnih naprava, do savremenih “gedžeta” – prisluškivači, špijunske kamere, savremeni softveri za praćenje mobilnog telefona i sa drugim sličnim namenama…
Interesantan je podatak da je direktor ovog, gotovo jedinstvenog muzeja u svetu, čovek koji je do skoro radio u tajnoj službi i ima dodira sa svime čime se postavka muzeja bavi. U ovom muzeju se vodi računa o tome da rad tajnih službi bude prikazan na najbolji mogući način. Takođe, postavke u ovom interesantnom muzeju se pripremaju sa naročitom pažnjom, jer postoji i ona oprema koja je zaista tajna pa njene funkcionalnosti i način korišćenja nisu za javno prikazivanje.
Činjenica je da ovaj muzej vredi posetiti i da je jako zanimljivo upoznati taj mistični svet, a posebno ako je vaša želja u detinjstvu zaista bila da se bavite špijuniranjem… Ko zna, možda je ipak i ostvarite pa makar na jedan dan da se osetite kao glavni junak iz vaših omiljenih filmova!
Pogledajte ceo članak na linku: https://www.blic.rs/slobodno-vreme/da-li-ste-kao-mali-sanjali-da-postanete-tajni-agent-danas-je-lakse-nego-ikada/qflbstz